جزئیات آمونیوم کلراید

Card image cap

آمونیوم کلراید
گروه تولیدی رایان شیمی

آمونیوم کلرید با فرمول شیمیایی NH۴Cl یک ترکیب شیمیایی جامد و به شدت در آب محلول است.محلول‌های کلرید آمونیوم کمی اسیدی هستند. نام کاربری طبیعی و کانی‌شناسی آن کلرید آمونیوم است. این کانی معمولاً در سوزاندن زباله‌های زغال‌سنگ از تراکم گازهای حاصل از زغال‌سنگ تشکیل می‌شود. هم چنین در اطراف برخی از انواع منافذ آتش فشانی مشاهده شده‌است. این گیاه عمدتاً به عنوان کود و عامل ضد میکروبی در برخی از گونه‌های شیرین‌بیان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول حاصل واکنش هیدروکلریک‌اسید و آمونیاک است.
مشخصات
خصوصیات
فرمول مولکولی     NH4Cl
جرم مولی     ۵۳٫۴۹۱ g/mol
شکل ظاهری     White solid
hygroscopic
بوی     odorless
چگالی     ۱٫۵۲۷۴ g/cm3
دمای ذوب     ۳۳۸ °C (decomposes)
انحلال‌پذیری در آب     ۲۹۷ g/L (0 °C)
۳۷۲ g/L (20 °C)
۷۷۳ g/L (100 °C)
انحلال‌پذیری در alcohol     ۶ g/L (19 °C)
اسیدی (pKa)     ۹٫۲۴۵
ضریب شکست (nD)     ۱٫۶۴۲
نمایش سنتز (تولید) آمونیوم کلراید

نمایش سنتز آمونیوم کلرید. محلول‌های اسیدی و هیدروکلریک‌اسید متمرکز به ترتیب به دو بطری شستشوی گاز اضافه می‌شوند. استفاده از پمپ لاستیکی, هوا (که به صورت حامل گاز عمل می‌کند) در لوله‌های شستشوی گاز تزریق می‌شود و جریان آمونیاک و کلرید هیدروژن را در هوا برای برخورد و واکنش دادن به محصول جامد و آمونیوم کلرید ایجاد می‌کند.

 

 
نمونه کاربرد  آن در صنایع

کاربرد غالب کلرید آمونیوم به عنوان یک منبع نیتروژن در کودها است (معادل با درصد تولید جهانی کلرید آمونیوم) مانند فسفر فسفات. محصولات اصلی بارور شده این روش برنج و گندم در آسیا هستند. آمونیوم کلرید در قرن ۱۸ در مورد استفاده قرار گرفت اما جایگزین مواد شیمیایی ایمن سازی کم‌تر hygroscopic شد. هدف آن تامین یک اهداکننده کلرین برای افزایش رنگ‌های سبز و آبی از یون‌های مس در شعله بود.

این کار برای تامین دود سفید مورد استفاده قرار گرفت، اما واکنش تجزیه دو طرفه اش با پتاسیم کلراید که تولید کننده بسیار ناپایدار آمونیوم را تولید می‌کرد، استفاده از آن را بسیار خطرناک کرد.
صنایع فلز کاری

آمونیوم کلرید به عنوان یک شار در آماده‌سازی فلزات برای پوشش قلع، گالوانیزه یا لحیم‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن به عنوان یک شار از طریق تمیز کردن سطح of بوسیله واکنش با اکسیده‌ای فلزی در سطح برای تشکیل یک کلرید فلز ناپایدار عمل می‌کند. برای این منظور، در بلوک‌های سازنده سخت‌افزار برای استفاده در تمیز کردن نوک یک آهن لحیم‌کاری فروخته می‌شود، و همچنین می‌تواند در سربی به عنوان شار نیز در نظر گرفته شود.
پزشکی

آمونیوم کلرید به عنوان یک شار در آماده‌سازی فلزات برای پوشش قلع، گالوانیزه یا لحیم‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن به عنوان یک شار از طریق تمیز کردن سطح آن بوسیله واکنش با اکسیده‌ای فلزی در سطح برای تشکیل یک کلرید فلز ناپایدار عمل می‌کند. برای این منظور، در بلوک‌های سازنده سخت‌افزار برای استفاده در تمیز کردن نوک یک آهن لحیم‌کاری فروخته می‌شود، و همچنین می‌تواند در سربی به عنوان شار نیز در نظر گرفته شود.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد