جزئیات اتانول 96 درصد

Card image cap

فروش الکل اتانول ۹۶% عرضه مستقیم الکل با بالاترین کیفیت
گروه تولیدی رایان شیمی

اتانول یا الکل اتیلیک یا اتیل الکل یا الکل میوه با فرمول C۲H۵OH ترکیب شیمیائی با بوی خاص و آتشگیری است که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. این الکل همان ماده‌ای است که دارای خاصیت مست‌کنندگی است و در نوشیدنی‌های الکلی با درصدهای مختلف پیدا می‌شود.
خصوصیات
فرمول مولکولی     C۲H۵ OH
جرم مولی     خطای عبارت: کلمه ناشناخته «oh» g mol−۱
چگالی     ۰٫۷۸۹ g/cm3 (at 25°C)
دمای ذوب     −۱۱۴ درجه سلسیوس (−۱۷۳ درجه فارنهایت; ۱۵۹ کلوین)
دمای جوش     
‎۷۸٫۳۷ °C, 352 K, 173 °F
اسیدی (pKa)     ۱۵٫۹ (H2O) 29.8 (DMSO)

 
خواص فیزیکی

اتانول، مایعی قابل احتراق و بی‌رنگ بوده، یکی از انواع الکل‌های موجود در نوشابه‌های الکلی است.

اتیل الکل در شرایط متعارف مایعی فرار ،قابل اشتعال، زلال و بی رنگ است. آشنا و ویژه است. همون طور که مزه آن وقتی با مقداری مناسبی آب رقیق شود. خواص فیزیکی و شیمیایی اتیل الکل در ابتدا به گروه هیدروکسیل مربوط می شود. این گروه مولکول قطبیت داده و نیز پیوند های هیدروژن دار مولکول را بالا میبرد این دو خاصیت در بررسی تفاوت های بین رفتار فیزیکی الکل ها با وزن کم و رفتار هیدروکربن ها آنها با وزن معادل به حساب آورده می شود مطالعات تست سنجی مادون قرمز نشان می دهد که در حالت مایع پیوند های هیدروژنی در اثر جذب هیدروژن هیدروکسیل یک مولکول و هیدروکسیل مولکول دوم تشکیل می شود. اثر این پیوند سبب می‌شود الکل موقعیت طوری رفتار کند که گویا به مقدار زیادی دیمر را شده است. این رفتار مشابه رفتار آب است، که در حال به شدت بیشترین پیوند داده به نظر می رسد که در صورت خوشه های مایعی بیشتر از دو مولکول وجود دارد باید به خاطر سپرد که پیوند هیدروژنی در اتیل الکل به حالت مایع محدود می شودد.

کلماتی که دیگران جست و جو کرده اند:

دفع الکل از بدن

فواید مصرف الکل

مسمومیت با الکل

مضرات الکل

عوارض مصرف الکل

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد