جزئیات استن 99 درصد

Card image cap

استن

استن مایه روشن ، بی رنگ ، خنثی بسیار فرار می باشد. این حلال دارای بوی مشخص است و به آسانی مشتعل می شود استن با حلال های آلی و آب در تمام نسبت ها مخلوط میشود.

گروه تولیدی رایان شیمی

 

مشخصات

دامنه جوش ( ۱۰۱۳mbr) ۵۶-۵۷ سانتی گراد
چگالی ۲۰ سانتی گراد
 ضریب شکست نوری n^20D  ۱٫۳۵۸-۱٫۳۶۰
نقطه اشتعال خود به خود  -۲۰<
 نمره تبخیر سطحی ( دی اتیل اتر =۱)  ۲٫۱
 نمره رنگ هازن  هازن ( حداکثر ۵)

خواص  استن

استن مایعی روشن ، بی رنگ ، خنثی بسیار فرار می باشد. این حلال دارای بوی مشخص است و به آسانی مشتعل می شود استن با حلال های آلی و آب در تمام نسبت ها مخلوط میشود.

کاربرد ها

استن حلال بسیار فرار و ماده افزودنی با ارزشی برای لاک ها برپایه نیتروسلولز، سلولز استات می باشد. زیرا دارای قدرت حلالیت عالی است. این خاصیت همچنین برای بسیاری از رزین های طبیعی و روغن ها خیلی با ارزش می باشد.

فرمول های سلولز استرها در استون با ویسکوزیته خیلی کم مشخص می باشد. ویسکوزیته محلول های لاکی بر پایه سلولز استرها او را می توان به این ترتیب به طور محسوسی اضافه کردن مقادیر کمی استن کاهش داد. استون به ویژه برای تهیه تهیه لاک های سریع خشک شوند مناسب است ، زیرا دارای فراریت بالا می باشد. محلول های دارای جامدات خیلی زیاد را ممکن است با به کار بردن استون تهیه کرد . بنابراین استون اغلب برای اضافه کردن ماستیک ها و چسب های ساخته شده از نیتروسلولز یا سلولوئید مصرف می شود. در هر صورت در بیشتر موارد می‌توان به جای آن تماماً متیل استات به کار برد.

نظرتان عموماً به عنوان یک هلان با نقطه جوش پایین برای استخراج با حلال و تمیز کردن شناخته شده است. استون به لاستیک ه

 

 

ا حمله نمی کند و مقادیر زیادی هستند برای لاتین کردن نیترو سلولز در در ساخت باروت بی دود به کار می رود. استن تقریبا به عنوان حلال یا عامل متورم کننده در تولید ریون و فیلم غیر قابل اشتعال از سلولز استات ضروری است. استون در حدود ۳۰۰ برابر حجم خودش استیلن را حل می کند. این محلول به صورت جذب شده به داخل بعضی از مواد دارای خلل و فرج در مخازن فولادی به نام گاز دیر سوز در بازار عرضه می شود.

تذکرات

مراقبت های ویژه در کار با استن ضروری است، زیرا دارای نقطه اشتعال خود به خود پایین و فراریت زیاد می باشد اگرچه در اغلب موارد استن از نظر فیزیولوژی حلالی بی ضرر می باشد. امام قرار گرفتن طولانی در هوایی که دارای غلظت زیاد است او نمی باشد سبب سردرد و مریضی میشود. در موارد معین این حالات می تواند ساعت ها بعد از قرار گرفتن در معرض این ماده صورت گیرد. در هر حال تاکنون مسمومیت های جدی گزارش نشده.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد