جزئیات اسید سیتریک

Card image cap

گروه تولیدی رایان شیمی

اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف است که با فرمول شیمیایی C6H8O7 نمایش داده می شود. در بیوشیمی, این یک واسط در چرخه اسید سیتریک است که در متابولیسم تمام ارگانیسم‌های هوازی رخ می‌دهد.سالانه بیش از یک میلیون تن اسید سیتریک تولید می‌شود.از این ماده به عنوان اسیدی کننده استفاده میشود. سیترات, مشتقی از اسید سیتریک است; یعنی, نمک‌ها, استرها و آنیون سمی یافت‌شده در محلول است که یک نمونه از نمک قبلی trisodium سیترات است؛ یک استر triethyl سیترات است. زمانی که بخشی از یک نمک، فرمول یون سیترات به صورت زیر نوشته می‌شود:

تولیدات طبیعی و صنعتی

اسید سیتریک در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات, بیشتر از میوه‌های مرکبات موجود است. لیمو و لیمو به طور خاص غلظت‌های بالایی از اسید دارند؛ این می‌تواند تا ۸ % از وزن خشک این میوه‌ها را شامل شود. غلظت اسید سیتریک در مرکبات از ۵ / ۰ مول بر لیتر برای پرتغال و گریپ فروت تا ۰.۳۰ mol / L در لیمو و لیموترش می باشد؛ این مقادیر وابسته به رقم و شرایط رشد میوه در گونه‌ها متفاوت هستند. تولید اسید سیتریک در مقیاس صنعتی، در سال ۱۸۹۰، براساس صنعت مرکبات ایتالیا آغاز شد، که در آن اب با لیمو ترش (کلسیم هیدروکسید) برای ایجاد رسوب سیترات calcium که جداسازی شده و به اسید با استفاده از سولفوریک اسید رقیق شد، تصفیه شد.
خصوصیات
خصوصیات
فرمول مولکولی     C6H8O7
جرم مولی     ۱۹۲٫۱۲۴ g/mol (anhydrous)
۲۱۰٫۱۴ g/mol (monohydrate)
شکل ظاهری     crystalline white solid
چگالی     ۱٫۶۶۵ g/cm3(1.5g/cm3 for monohydrate)
دمای ذوب     ۱۵۳ درجه سلسیوس (۳۰۷ درجه فارنهایت; ۴۲۶ کلوین)
دمای جوش     
‎۱۷۵ °C, 448 K, 347 °F decomposes
انحلال‌پذیری در آب     ۷۳ g/100 ml (20 °C)
اسیدی (pKa)     pKa1 = 3.09
pKa2 = 4.75
pKa3 = 5.41[۱]
pKa3 = 6.39[۲] ۶٫۴۰[۳]

 

دیگر کاربردهای این ماده

صنایع غذایی و شربت سازی

عوامل چیلیت کننده ها و کننده ها

مواد آرایشی, دارویی, مکمل‌های غذایی و مواد غذایی

اسید سیتریک به عنوان یک جایگزین بی‌بو برای رنگ کردن سرکه سفید برای رنگرزی خانگی و رنگ‌آمیزی اسید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سدیم سیترات جزیی از معرف Benedict’s است که برای شناسایی به صورت کیفی و هم از لحاظ کمی از کاهش استفاده می‌شود.

اسید سیتریک می‌تواند به عنوان یک علمل ضعیف کننده بوی به عنوان بخشی از فرآیند توسعه فیلم عکاسی استفاده شود. توسعه دهندگان عکاسی قلیایی هستند, بنابراین یک اسید ملایم برای خنثی‌سازی و توقف عملیات آن‌ها به کار می‌رود, اما معمولاً از اسید استیک اسید قوی در اتاق تاریک استفاده می‌کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد