جزئیات فرمالین ۱۰%

Card image cap

فرمالین
گروه تولیدی رایان شیمی

فرمالدهید (نام سیستماتیک متانال) یک ترکیب طبیعی با فرمول شیمیایی CH2O(H-CHO) است.این ساده‌ترین آلدهید ها است. نام رایج این ماده از شباهت و ارتباط با فرمیک اسید نشات می‌گیرد.

فرمآلدهید یک ماده مهم برای بسیاری از مواد شیمیایی و ترکیبات شیمیایی است. در سال ۱۹۹۶، ظرفیت نصب‌شده برای تولید فرمالدیید، به میزان ۸.۷ میلیون تن در سال تخمین زده شد. این روش عمدتاً در تولید رزین‌های صنعتی به کار می‌رود.

با توجه به کاربرد گسترده آن، سمیت، و نوسانات، فرمالدیید، خطر قابل‌توجهی برای سلامت انسان به همراه دارد.
مشخصات

 
شکل های مختلف فرم آلدهید

فرمالین پیچیده‌تر از بسیاری از ترکیبات کربن ساده است که چندین شکل مختلف را می‌پذیرد. به عنوان یک گاز، فرمالدیید بی‌رنگ است و یک بوی تند و زننده و آزاردهنده دارد. بعد از چگالش، گاز به انواع دیگر فرمالدهید (با فرمول شیمیایی مختلف) تبدیل می‌شود که دارای ارزش عملی بیشتری هستند.

همچنین یک پلیمر خطی به نام پارافرم آلدهید وجود دارد. این ترکیب‌ها خواص شیمیایی مشابهی دارند و اغلب به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.وقتی در آب حل شد، فرمالدیید، هیدرات متاندول تشکیل می‌دهد.(Methanediol که همچنین به عنوان فرمالدیید یا متیلن گلیکول معروف است، یک ترکیب شیمیایی است.)

ین ترکیب با بسته به غلظت و دما در تعادل با الیگر های مختلف (پلیمرهای کوتاه) وجود دارد.  محلول اشباع آب اشباع, با حجم یا درصد ۳۷% فرمالدهید به وسیله جرم, به ” فرمالین % ۱۰۰″ اطلاق می‌شود.

مقدار کمی از تثبیت‌کننده مانند متانول، معمولاً برای سرکوب اکسیداسیون و پلیمریزاسیون اضافه می‌شود. یک نمونه کف تجاری معمولی ممکن است حاوی ۱۰-۱۲ % متانول علاوه بر ناخالصی‌های فلزی مختلف باشد. این اسم خیلی وقت پیش از یک نام تجاری قدیمی ساخته شده‌بود.
کاربرد های صنعتی فرمالین

به ترتیب تقریبی کاهش مصرف ، محصولات حاصل از فرمالدئید شامل رزین اوره فرمالدئید ، رزین ملامین ، رزین فنل فرمالدئید ، پلاستیک پلیوکسی متیلن ، ۱،۴ بوتانیدول و متیلن دیفنیل دییزوسیانات است.

 

صنعت نساجی از رزین‌های فرمالدیید’ پایه هایی که مبتنی بر فرمالدهید هستند استفاده می‌کند. مواد مبتنی بر فرمالین کلید تولید خودرو هستند و برای تولید قطعات برای انتقال، سیستم الکتریکی، بلوک موتور، محورهای خودرو، محورهای خودرو و کفش‌های ترمز به کار می‌روند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد