جزئیات متانول usp

Card image cap

متانول , با نام متیل الکل در میان نام‌های دیگر, یک ترکیب شیمیایی با فرمول CH3OH (گروه متیل متصل به گروه هیدروکسیل, معمولاً بصورت MeOH) است. متانول نام اکتسابی الکل چوب است ، زیرا زمانی تولید می‌شد که به وسیله تقطیر مخرب چوب تولید می‌شد. امروزه، متانول به طور عمده به وسیله هیدروژناسیون مونوکسید کربن تولید می‌شود.

متانول ساده‌ترین الکل است, که متشکل از یک گروه متیل متصل به یک گروه هیدروکسیل است. این یک مایع سبک, فرار, بی‌رنگ, بی‌رنگ, با بویی متمایز شبیه به اتانول (نوشیدن الکل) است.

با این حال، متانول بسیار سمی تر از اتانول است. در دمای اتاق، مایع قطبی است. با بیش از ۲۰ میلیون تن تولید سالانه، از آن به عنوان منادی برای دیگر مواد شیمیایی، از جمله فرمالدیید، استیک اسید، متیل tert – بوتیل اتر و نیز میزبانی از مواد شیمیایی تخصصی بیشتر استفاده می‌شود.

بسته بندی عمده متانول
تبدیل متانول به هیدروکربن ها و الفین ها

استفاده از متانول برای تولید هیدروکربن‌ها و حتی سیستم‌های آروماتیک پایه چندین تکنولوژی مربوط به گاز به مایعات است. این ها شامل متانول – to (MTH)، متانول به بنزین (mtg) و متانول به olefins (MTO) و متانول به پروپیلن (MTP) هستند. این تبدیلات با زیولیت ها به عنوان کاتالیست ناهمگن کاتالیز می‌شوند. فرآیند mtg زمانی در Motunui در نیوزیلند آغاز شد.
افزودنی های بنزین

دستورالعمل کیفیت سوخت اروپا به تولید کنندگان سوخت اجازه می‌دهد تا ۳ % متانول با مقدار برابر cosolvent را با بنزین در اروپا مخلوط کنند. چین در سال از بیش از ۴.۵ میلیارد لیتر متانول در سال به عنوان سوخت حمل و نقل در ترکیبات سطح پایین برای وسایل نقلیه متعارف و ترکیب سطح بالا در وسایل نقلیه طراحی‌شده برای سوخت‌های متانول استفاده می‌کند.
خصوصیات
فرمول مولکولی     C۱H۴O۱
جرم مولی     ۳۲٫۰۴ g mol−۱
شکل ظاهری     Colorless liquid
چگالی     ۰٫۷۹۱۸ g cm−۳
دمای ذوب     −۹۸ تا −۹۷ درجه سلسیوس (−۱۴۴ تا −۱۴۳ درجه فارنهایت; ۱۷۵ تا ۱۷۶ کلوین)
دمای جوش     
‎۶۵ °C, 338 K, 149 °F
log P     -۰٫۶۹
فشار بخار     ۱۳٫۰۲ kPa (at 20 °C)
اسیدی (pKa)     ۱۵٫۵[۲]
گرانروی     ۵٫۹×۱۰−۴ Pa s (at 20 °C)
گشتاور دوقطبی     ۱٫۶۹ D

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به شرکت بازرگانی رایان شیمی میباشد و هرگونه کپی برداری از غیر مجاز و حرام میباشد